Dzisiaj zakończył się nasz 2-miesięczny projekt, w którym poznaliśmy historie Polski oraz jej drogę do odzyskania niepodległości.

11 listopada świętujemy Narodowe Święto Niepodległości. Zostało ono ustanowione 23 kwietnia 1937 roku. Polska wolność to zasługa kilku pokoleń Polaków, którzy – poczynając od 1795 roku, kiedy miał miejsce trzeci rozbiór Rzeczpospolitej – nie zapomnieli o swoich korzeniach, tradycji, języku i wierze. To dzięki nim: Polakom, którzy wciąż pielęgnowali pamięć o utraconej Ojczyźnie, dzięki zwykłym ludziom, powstańcom listopadowym i styczniowym, działaczom z okresu Wiosny Ludów, naukowcom, badaczom i podróżnikom – cały świat nieustannie przypominał sobie o Polsce. O kraju nad Wisłą, który wciąż, pomimo niewoli, nie miał zamiaru się poddawać i wciąż wierzył, że kiedyś odrodzi się na nowo. I tego dokonał.
Iwona Pawlik