Sobota 10.06.2023 r. dla jednych zwykły dzień, ale dla uczniów Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell był wyjątkowy, uroczysty i radosny, bowiem w tym dniu odbyło się zakończenie roku szkolnego. Wszyscy zgromadzili się w kościele St. Patrick’s w Wishaw gdzie ksiądz Krzysztof Garwoliński odprawił mszę. Następnie pani Katarzyna Meinicke wygłosiła krótkie przemówienie, w którym podziękowała nauczycielom, rodzicom oraz dzieciom za zaangażowanie i ciężką pracę w tym roku szkolnym. Po części oficjalnej nastąpiło ogłoszenie „Ucznia roku” w poszczególnych grupach:
Gr I – Patrick Łebkowski, Gr II – Zuzanna Brzeźniak, Gr III – Jakub Nowak, Gr IV – Amelia Borkowska.

Pani Milena Wodecka miała zaszczyt poinformować o wynikach konkursu pt.: „Mikołaj Kopernik — Wstrzymał Słońce, Ruszył Ziemię” ponieważ uczniowie z grupy IV zajęli zaszczytne I i II miejsce w grupie wiekowej 11-15 lat:
I miejsce: Zosia Konieczna, II miejsce: Victoria Biernacka. Następnie pozostali uczniowie otrzymali świadectwa, dyplomy oraz upominki w postaci książek i gier. Był również czas na wspólne zdjęcia oraz rozmowy.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Życzymy udanych wakacji i mamy nadzieję na ponowne spotkanie 26.08.2023 r. na rozpoczęciu roku szkolnego.
Żaneta Kostrzewska