Dnia 3 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka, w związku z tym świętem nasi uczniowie wybrali się na wycieczki edukacyjne.

Grupa III i IV odbyła wizytę w Dynamic Earth w Edinburgh, była to szansa na doświadczenie pierwotnych sił natury, które kształtowały naszą planetę i podróż w czasie.
Uczniowe cofnęli się do początków świata, poczuli jak ziemia drży podczas wybuchu wulkanu, dotykali góry lodowej, latali dookoła świata poznając różne ekosystemy. Tę niezwykłą podróż zakończyli w planetarium, gdzie dowiedzieli się, w jaki sposób zbierają i przetwarzają informacje sondy kosmiczne.

Grupa I i II natomiast wybrała się na safari do Blair Drummond Safari and Andveture Park. Najlepszymi towarzyszami tej przygody okazały się małpy, które wiernie towarzyszyły uczniom wskakując na autokar. Dzieci odwiedziły także wszystkich mieszkańców zoo, obejrzały różne pokazy, przeniosły się w czasie, by zobaczyć jak wyglądały dinozaury. Wycieczka ich zakończyła się oczywiście obowiązkową wyprawą do sklepu z pamiątkami🙂

Wszyscy uczniowie wrócili wypoczęci i zadowoleni z przygody.
Milena Wodecka