Dnia 20 maja 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Rodziny.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod okiem swoich wychowawców przygotowali uroczysty apel. Akademię rozpoczęła Victoria Biernacka (gr.IV) grając na pianinie „Rotę”. Uczniowie grupy III i IV przypomnieli atmosferę tamtych czasów, najważniejsze wydarzenia i informacje były przeplatane piosenkami: „Witaj, majowa jutrzenko…” i „Miejcie odwagę nie tę suchą, marną…”. Była to okazja do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych i tych starszych.
W drugiej części apelu swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przedstawiła grupa I i II. Zaprezentowały część artystyczną pt.: „Cała łąka dla Mamy i Taty”. Dzieci fantastycznie wcieliły się w swoje role. Nie zabrakło również piosenek.
W ten sposób dzieci chciały wyrazić rodzicom swoją miłość, wdzięczność i troskę o nich. Były też własnoręcznie wykonane przez wszystkie już grupy laurki i zaśpiewane z całego serca dla wspaniałych mam i tatusiów „Sto lat”.
Kochani Rodzice! Z okazji Waszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości i szczęścia oraz zadowolenia ze swoich małych i dużych pociech!
mgr Magdalena Grubińska