12 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali apel z okazji Dnia Niepodległości, Święta Edukacji Narodowej oraz pasowania na ucznia klasy pierwszej. Na sali gimnastycznej zgromadzili się rodzice naszych uczniów oraz zaproszeni goście. Wydarzenia z dnia 12 listopada przybliżyły nam grupy III i IV wcielając się w rolę prezenterów telewizyjnych, dziennikarzy oraz ulicznych przechodniów. Całemu wydarzeniu towarzyszyła nastrojowa muzyka.
Następnie grupa II zaśpiewała wesołą piosenkę z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a dzieci pięknie wyrecytowały wiersze, dziękując tym samym nauczycielom, którzy całym sercem angażują się w edukację swoich podopiecznych. Na koniec, zadebiutowała grupa I. Uczniowie zaśpiewali piosenki oraz dumnie wyrecytowali wierszyki. Po części artystycznej, rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia. Pani Dyrektor Agata Lis, pasowała każdego chłopca i dziewczynkę z grupy I na ucznia lub uczennicę Polskiej Szkoły Języka i Kultury w Motherwell. Każda nowo przyjęta osoba otrzymała dyplom i upominek.

Na sam koniec ogłoszono wyniki konkursu na pracę plastyczną „Złota Polska Jesień”. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali wyróżnienie, a dla czwórki zwycięzców czekał dyplom i nagroda książkowa.
A oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Patrick Łebkowski
II miejsce – Marek Grzybek
III miejsce – Oliwia Gadomska
IV miejsce – Liliana Lewandowska

Wszystkim składamy ogromne gratulacje, z zachęcając do udziału w kolejnych konkursach, a naszym gościom za przybycie na tak wspaniałą pierwsza po ponad 2-ch latach akademie szkolna.

Do zobaczenia na kolejnych szkolnych spotkaniach.
Żaneta Kostrzewska