Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

                Na wstępie naszego pierwszego, w tym roku szkolnym, listu chcielibyśmy powitać wszystkie rodziny w naszej szkolnej społeczności ufając, że list ten zastanie wszystkich w dobrym zdrowiu. Mamy nadzieję, że każdy wypoczął podczas letnich wakacji i z radością oczekuje na nadejście nowego roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Języka Polskiego i Kultury w Motherwell.

                Tak jak zakończenie poprzedniego roku szkolnego odbyło się w niecodziennych okolicznościach zdominowanych pandemią wirusa COVID-19, tak niestety inauguracja nowego roku 2020/2021 rozpocznie się zupełnie inaczej, a mianowicie powitalnym emailem.

                Zarząd i Dyrekcja Szkoły chciałaby wszystkich Państwa poinformować, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby otworzyć drzwi do naszej szkoły, lecz niestety wszystkie decyzje uzależnione zostały od wadź lokalnych North Lanarkshire Council, co w konsekwencji uniemożliwiło nam wynajęcie sal lekcyjnych z początkiem września 2020r.

ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO:

Dyrekcja oraz wszyscy nasi nauczyciele dokładają wszelkich starań i nauka w szkole Języka Polskiego i Kultury w Motherwell rozpocznie się droga on-line od 5 września 2020r.

Wszystkie zajęcia lekcyjne będą odbywały się według zaplanowanego kalendarza zajęć, który możecie Państwo znaleźć w załączniku lub na stronie naszej szkoły.

Zajęcia drogą on-line, dla wszystkich grup wiekowych, będą odbywać się do momentu otrzymania decyzji z North Lanarkshire Council o możliwości prowadzenia zajęć w budynku szkoły St. Bernadette’s.

ZGŁOSZENIE I ZAPIS DO SZKOŁY:

                Wszyscy Rodzice i Opiekunowie, którzy pragną powierzyć edukację swoich dzieci naszej szkole zobowiązani są do wypełnienia karty zgłoszeń on-line do 31 sierpnia 2020r, która potwierdzi zapis dziecka do naszej placówki. Zgłoszenie dziecka poprzez kartę on-line będzie zapewniało miejsce w szkole i grupie nie tylko podczas zajęć on-line, ale również po powrocie do budynku szkolnego.

Przypominamy wszystkim, że ilość miejsc w każdej grupie wiekowej będzie ograniczona ze względu na wymogi higieny i bezpieczeństwa związane z pandemia wirusa COVID-19.

PŁATNOŚĆI:

                Koszty nauczania w trybie on-line zostały pomniejszone i zapłatę za naukę dziecka prosimy dokonywać droga przelewu bankowego na konto szkoły:

School of Polish Language and Culture

nr konta 00475998

sort code: 82-66-26

Clydesdale Bank Motherwell

Bardzo proszę w tytule wpisać imię i nazwisko dziecka

Nowe stawki za 1 miesiąc nauki on-line kształtują się następująco:

1 dziecko – £20

2 dzieci –    £35

3 dzieci –    £45

Opłatę prosimy uiszczać przelewem bankowym do 1 każdego miesiąca.

Z przykrością informujemy Państwa, że w obecnej sytuacji zmuszeni jesteśmy zawiesić naukę grupy przedszkolnej, również do odwołania.

PODRĘCZNIKI:

W związku z niezrealizowanym materiałem z podręczników i ćwiczeń w ubiegłym semestrze, informujemy, że wszyscy będą korzystać z dotychczasowych zestawów podręcznikowych.

Nowi uczniowie będą mogli zakupić podręczniki we własnym zakresie lub za pośrednictwem naszej szkoły. Zestawy podręczników będą do odbioru, po uiszczeniu wymaganej opłaty poprzez bank, w parafii Św. Patryka w Wishaw. Rodziców wszystkich nowych uczniów prosimy o kontakt z p. Dyrektor Agata Lis.

W grupie ‘’0’’, która będzie prowadziła p. Agnieszka Adamska podręczniki w tym roku szkolnym nie będą obowiązywały.

DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WIRUSA COVID-19 W PLACOWKACH SZKOLNYCH:

                Jak Państwo wszyscy jesteście świadomi, pandemia wirusa nadal jest realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego. Działania rządu szkockiego, ministerstwa edukacji oraz władz lokalnych zobowiązują również naszą szkołę do rygorystycznego przestrzegania wszystkich zarządzeń i procedur zawartych w odpowiednich dokumentach wydanych przez powyżej wymienione organy władzy.

Jest to przyczyna, dla której między innymi nasza szkoła sobotnia mieszcząca się w budynku szkoły publicznej nie może jeszcze rozpocząć zajęć lekcyjnych w normalnym trybie.

                Dla bezpieczeństwa nas wszystkich prosimy o zapoznanie się z dokumentami, które są kluczowe w walce z wirusem i przekazują wyczerpujące informacje na temat działań szkół publicznych, a także innych organizacji mieszczących się w tych budynkach. Nie musicie Państwo czytać wszystkich dokumentów, nie mniej dobrze jest wiedzieć, że istnieją i jeśli szukacie dodatkowych informacji dotyczących edukacji w Szkocji w obecnej sytuacji pandemii, są dostępne w:

Wytyczne rządu szkockiego dotyczące powrotu do szkoły w sierpniu 2020

https://www.gov.scot/publications/coronavirus-covid-19-guidance-preparing-start-new-school-term-august-2020/

‘A strategic framework for re-opening schools, early learning and childcare provision in Scotland’.- Strategiczny program powrotu do szkół i placówek przedszkolnych w Szkocji

https://www.gov.scot/publications/excellent-equity-during-covid-19-pandemic-strategic-framework-reopening-schools-early-learning-childcare-provision-scotland/

National Parent Forum Guidance- Krajowe Forum Rodziców

Back to school guidance for parents and carers

                O wszelkich zmianach w działalności lub nauki w naszej szkole będziecie wszyscy Państwo natychmiast informowani droga emailowa. Zarząd, Dyrekcja, Nauczyciele oraz wszyscy Wolontariusze naszej szkoły mają nadzieje na szybki powrót i ponowne spotkanie z uczniami w budynku szkoły St. Bernadette’s.

Jeszcze raz zwracamy się do wszystkich Państwa z prośbą o jak najszybsze rejestrowanie i zgłaszanie ‘’karta zgłoszeń’’ dzieci do 31 sierpnia 2020r. Pozwoli nam to na szybkie stworzenie grup, a nauczycielom na sprawne nawiązanie kontaktu z Państwem w celu przekazania szczegółów pracy grupy i zajęć lekcyjnych.

                Jeśli ktokolwiek miałby dodatkowe pytania lub coś jest niezrozumiale, prosimy o kontakt emaliowy na adres: szkolamotherwell@googlmail.com lub telefoniczny 01698 230225 w godzinach wieczornych.

Zarząd i Dyrekcja Szkoły

Katarzyna Meinicke – Prezes Szkoły

Agata Lis- Dyrektor Szkoły