GRONO PEDAGOGICZNE

a.pokorska@szkolamotherwell.com

lic. Iwona Pawlik
i.pawlik@szkolamotherwell.com
Od zawsze wiedziałam, że będę uczyć, bycie nauczycielem to najwspanialszy zawód na świecie. W Polsce ukończyłam dwa kierunki studiów z tytułem licencjat. W 1995 roku ukończyłam Kolegium Nauczycielskie Pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim. W roku 1999 ukończyłam kierunek Zarządzanie i Marketing na uczelni Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu we Wrocławiu. Do Szkocki przybyłam wraz z rodzina w 2008 roku. Tutaj tez ukończyłam moje trzecie studia na uczelni The University of the West of Scotland z tytułem Bachelors Hons of Business.
W Szkole Języka Polskiego i Kultury jestem od 2009 roku.
Regularnie biorę udział w szkoleniach i kursach przeprowadzanych przez ORPEG. Obecnie jestem na etapie starania się o tytuł nauczyciela kontraktowego.
W życiu kieruje się zasada Starego Doktora, jak nazywały go dzieci z Domu Sierot w Warszawie, Janusza Korczaka „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”

mgr Milena Wodecka
m.wodecka@szkolamotherwell.com
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunkach: Biologia z geografią (kierunek nauczycielski) oraz Biologia medyczna. Wczesne nauczanie języka angielskiego ukończyłam na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie oraz język polski na Uniwersytecie w Białymstoku.
W 2022 roku otrzymałam tytuł nauczyciela kontraktowego.
W szkołach polonijnych pracuje od 2013 roku.
Doskonaląc swój warsztat nauczycielski każdego roku uczestniczę w wielu konferencjach, wykładach i kursach organizowanych m.in. przez ORPEG, wydawnictwo WiR, oraz Polish Academy of Social Sciences and Humanities w Londynie.
Moim mottem życiowym są słowa Ignacego Jana Paderewskiego „Wiedza jest rzeczą, która wzbogaca, a którą nikt nikomu nie może odebrać”.
W każdym dziecku widzę wyjątkową osobę i zawsze zachęcam je do rozwijania indywidualnych talentów, mocnych stron, oraz samodzielnego myślenia.

Wolontariusze
Ks. Krzysztof Garwoliński