Wydarzenia 2019/2020

Drodzy Uczniowie, Uczennice, Rodzice i Opiekunowie,

Na wstępie naszego listu Zarząd i Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz wszyscy wolontariusze naszej szkoły bardzo gorąco pozdrawiamy wszystkich uczniów, uczennice, rodziców i rodziny. Mamy nadzieje, że wszyscy Państwo jesteście zdrowi i każda rodzina w naszej szkolnej społeczności radzi sobie jak najlepiej w czasie pandemii.

W bardzo niecodziennych i nadzwyczajnych warunkach Szkoła Języka Polskiego i Kultury w Motherwell kończy niespełna cały rok pracy i nauki. Bardzo nam przykro, że nie możemy tradycyjnie zakończyć roku szkolnego 2019/2020 w kościele Św. Patryka w Wishaw, wręczając osobiście zasłużone świadectwa szkolne, dyplomy oraz nagrody. Nie mniej, podjęliśmy decyzje, że wszyscy uczniowie i uczennice otrzymają świadectwa szkolne i dyplomy w załączniku wraz z emailem. Oryginalne wersje świadectw i dyplomów wraz z nagrodami będą rozdane wszystkim uczniom i uczennicom po powrocie do budynku szkolnego.

Jak już Państwo wiecie, zarządzenie szkockiego ministra edukacji informuje o częściowym powrocie uczniów do szkol szkockich 11 sierpnia 2020r. Dyrekcja i Zarząd naszej szkoły będzie starała się zrobić wszystko, aby i nasza szkoła wznowiła działalność edukacyjną po wakacjach w terminie, a nasi uczniowie i uczennice bedą mogli kontynuować edukacyjną przygodę z językiem i kultura polską w gronie dawno niewidzianych przyjaciół. Już dziś zapewniamy wszystkich, że będziecie Państwo informowani o ewentualnych zmianach w zarządzeniach ministerstwa oraz władz North Lanarkshire Council. Mamy nadzieje, że wszyscy spotkamy się na początku września i z uśmiechem na twarzach rozpoczniemy kolejny, 13 rok szkolny. Wszelkie informacje, o nowym roku szkolnym będziecie mogli Państwo znaleźć w sierpniu, na szkolnej stronie www.szkolamotherwell.com lub za pośrednictwem emalii.

Na zakończenie, wszyscy pracownicy i wolontariusze naszej szkoły życzą naszym uczniom, uczennicom i ich rodzinom zdrowych, słonecznych i interesujących wakacji letnich, a tym którzy będą podróżować poza granice Szkocji bezpiecznej podróży. Jeżeli ktokolwiek chciałby przesłać pozdrowienia wakacyjne na kartkach pocztowych, prosimy o przesyłanie ich na adres korespondencyjny szkoły; Szkoła Języka Polskiego i Kultury, 71 Shieldmuir Street, ML2 7TH, Wishaw Wszystkie kartki znajda się na stronie naszej szkoły.

Poniżej kilka słów od Ks. Krzysztofa:

Powoli dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Był to rok inny niż wszystkie inne. Ze względu na koronawirusa nie możemy wspólnie się cieszyć z osiągnięć naszych pociech. Wiele naszych zajęć zostało przeniesionych do internetu. Pragniemy jednak podziękować dobremu Bogu za wszystkie błogosławieństwa i za zdrowie, które jest przecież tak bardzo ważne. Dlatego zapraszam Was do uczestnictwa duchowego we Mszy kończącej ten dziwny rok edukacji. Odbędzie się ona w niedzielę 21 czerwca o godz. 12.30 w kościele St Patrick's Shieldmuir, będzie ona transmitowana na parafialnej stronie https://www.facebook.com/StPatricksRcChurchShieldmuirWishaw
Serdecznie Was zapraszam i mam nadzieję na spotkanie po zakończeniu epidemii.
ks. Krzysztof Garwoliński

WSPANIAŁYCH WAKACJI ŻYCZĄ PRACOWNICY I WOLONTARIUSZE
SZKLOŁY JĘZYKA POLSKIEGO I KULTURY W MOTHERWELL

Wakacyjne plany naszych dzieci !!!

Antoni Pawłowski gr. III

Filip Frączek gr. IV

Dla Mamy - gr. 0

Alicja Chmioła