Wydarzenia 2018/2019

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

W dniu 8 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Patryka w Wishaw, tradycyjnie poprowadzoną przez ks. Krzysztofa Garwolińskiego. Pani dyrektor Agata Lis podziękowała rodzicom, wolontariuszom, zarządowi oraz gronu pedagogicznemu za poświęcony czas, całoroczną pracę oraz cierpliwość.

Po wspaniałych podziękowaniach przyszła pora na rozdanie dyplomów i świadectw dla uczniów.


W pierwszej kolejności rozdano dyplomy dla uczniów za udział w Konkursie Bibliotecznym, w którym nagrody otrzymali:

Gr. Przedszkolna – Olivier Pietraszewski
Gr. 0 – Marcin Majchrzak
Gr. 1 – Maja Frączek
Gr. 2 – Gabriela Mierzwińska
Gr. 3 – Filip Frączek
Gr. 4 – Miłosz Iwaniec
Gr. 5 – Oliwia Tomasik

Uczniowie, którzy pracowali systematycznie cały rok zostali wyróżnieni nagrodami Ucznia Roku:

Gr. Przedszkolna – Adam Tomzik
Gr. 0 – Oliwier Markowski
Gr. 1 – Oliwia Łebkowska
Gr. 2 – Sebastian Małek
Gr. 3 – Oliwia Janiszewska
Gr. 4 – Maximilian Ogrodowczyk
Gr. 5 – Linda Forsyth

Po wręczeniu nagród, uczniowie poszczególnych grup otrzymali świadectwa oraz nagrody w postaci ciekawych książek. Mamy nadzieję, że nagrody wszystkim spodobały się, gdyż uczniom nie schodziły uśmiechy z twarzy. Znalazł się też czas na pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami, dyrekcją, zarządem, wolontariuszami oraz rodzicami.

W tym dniu pożegnaliśmy wychowawcę naszych najmlodszych podopiecznych, panią Annę Wąsik, która niestety nas opuszcza. Dziękujemy serdecznie za czas spędzony z nami, życzymy wszystkiego najlepszego, powodzenia oraz wielu sukcesów w przyszłości! Mamy nadzieję, że pani Ania będzie nas miło wspominać.


Wszystkim uczniom, rodzicom oraz opiekunom, wychowawcom, wolontariuszom, dyrekcji oraz zarządowi życzymy wspaniałej pogody podczas wakacji i wielu niezapomnianych chwil. Wróćcie do nas bezpiecznie, gdyż następny rok szkolny będzie pełen niespodzianek!


Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2019/2020, który rozpoczynamy już 24 sierpnia!

Karolina Bojarska
zapraszamy do galerii
 1 czerwca 2019 Dzień Otwartych Drzwi

W sobotę 01 czerwca 2019, odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie szkoły, nauczyciele oraz licznie przybyli goście.

Pani Dyrektor wraz z Panią Prezes Szkoły zapoznały nowych rodziców z organizacja szkoły, dydaktyka nauczania, podręcznikami, z których korzystają nasi uczniowie oraz wymagana dokumentacja. Istniała również możliwość zapisu dzieci na nowy rok szkolny.

W programie nie zabrakło atrakcji dla naszych uczniów. Zarówno w klasach, jak i na szkolnym dziedzińcu, odbywały się gry i zabawy edukacyjne dla poszczególnych grup wiekowych.

Przed rozpoczęciem zabawy grupa Pani Anny Cunningham – Piotrowski, przystąpiła do pisemnego testu z języka polskiego. Wyniki były zadowalające, GRATULACJE! Po napisaniu testu, uczniowie mieli możliwość wyboru gier przygotowanych wcześniej przez wychowawcę. Dużym zainteresowaniem, cieszyła się gra 5 sekund, w której trzeba było wykazać się bystrością i sporą wiedzą.

Dzień Otwartych Drzwi, był jednocześnie ostatnim dniem pracy w roku szkolnym 2018/2019. Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom udanych wakacji, wypełnionych ciekawie spędzonym czasem. Niech nadchodzący czas odpoczynku przyniesie wszystkim dużo energii i sił na nowy rok szkolny 2019/2020. Mamy nadzieję, że ostatnie wydarzenie zorganizowane przez szkołę, przyczyni się do powiększenia grona uczniowskiego o nowe osoby.

Łukasz Kusiakiewicz
zapraszamy do glaerii

Żegnamy!!!!!!!!!!

Ostatnie spotkanie z kolegą Kacprem, który wraca z Rodziną do Polski.
Życzymy Mu dużo sukcesów w nowej polskiej szkole. Uczniowie przygotowali dla Kacpra
laurki i książkę na pamiątkę od polskich kolegów ze
SZKOŁY JĘZYKA POLSKIEGO I KULTURY W MOTHERWELLDzień Dziecka 2019

25 maja 2019 roku, z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, uczniowie z grup „I” i „II” byli na wycieczce szkolnej w Deep Sea World w Edynburgu.
Dzieci wzięły udział w pokazie węża, w którym miały okazję dotknąć jego skóry oraz zapoznały się z faktami dotyczącymi tych fascynujących gadow. Uczniowie obserwowali karmienie fok, a także mogli zadawać pytania ich opiekunowi. Kolejną atrakcją było najdłuższe w Europie podwodne safari, które dostarczyło naszym podopiecznym niezwykłych wrażeń.
Podczas wycieczki uczniowie obejrzeli wiele interesujących gatunków zwierząt m.in. rekiny, rozgwiazdy, koniki morskie, foki i egzotyczne żaby, a przy tym zdobywali wiedzę na temat ich zycia i odzywiania.
Ostatnim pnktem wycieczki byla wizyta w sklepie z pamiątkami i tak pełni wrazen
wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami wrócili do domu.
Anna Kujawa
zapraszmy do galerii-------------------------------------------------
W sobotę 25 maja br. grupy III i IV naszej Szkoły odbyły wycieczkę do Largs, gdzie odwiedziły muzeum Wikingów „Vikingar”.
Podczas podróży po statku Wikingów uczniowie nasi dowiedzieli się jak wyglądał zwykły dzień szkockich Wikingów, czym się żywili, jak się ubierali i jakiej używali broni. Pomimo, ze pogoda nam nie dopisała wszyscy bawili się doskonale.
Magdalena Barcerowska
zapraszmy do galerii 

 

----------------------------------------------------
Jak nakazuje coroczna tradycja, uczniowie Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell, w ostatnią sobotę, pojechali na wycieczki z okazji Dnia Dziecka. Grupy V i VI ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły w tym roku Dynamic Earth w Edynburgu.
Wyjechaliśmy na wycieczkę punktualnie i szybko dotarliśmy na miejsce. Nie obyło się bez niespodzianek, ponieważ w Edynburgu odbywał się doroczny maraton. Całe miasto było oblężone przez drużyny biegaczy maratońskich z całego świata.
Po dotarciu na miejsce zeszliśmy do podziemia i rozpoczęliśmy wędrówkę po historii kuli ziemskiej. Było bardzo ciekawie I bardzo dużo dowiedzieliśmy się o historii naszej planety z interesujących ekspozycji I interaktywnych pokazów. Najbardziej utkwiła nam w pamięci wizyta wewnątrz wulkanu, gdzie przeżyliśmy nie tylko eksplozję gazu i dymu, ale też trzęsienie ziemi. Podziwialiśmy też niezbyt gorącą, ale widowiskową lawę.
Wycieczka była bardzo udana, jedynie ceny smacznie wyglądających hamburgerów bardzo nas rozczarowały.
Wróciliśmy do Motherwell na czas, wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni
Anna Cunningham-Piotrowski
zapraszmy do galerii 

----------------------------------------------------
Tegoroczna wycieczka uczniów z grupy przedszkolnej I grupy 0 odbyła się do Amazonii w Motherwell, a jej celem była edukacja dzieci w zakresie egzotycznych zwierząt i przyrody, a także spędzenie mile czasu z koleżankami i kolegami z polskiej szkoły. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawostek przyrodniczych i zobaczyć wiele gatunków zwierząt, które zazwyczaj zamieszkują cieplejsze kraje. Największe wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki wywarła możliwość poznania, dotknięcia lub wzięcia na ręce żółwia, węża, karalucha i tarantuli. Było to niesamowite przeżycie i okazja na przełamanie słabości. Następnie odwiedziliśmy pokój węża pytona Erica, który przez 25 lat służył w Królewskich Siłach Powietrznych, zdobył mnóstwo medali i poznał Królową Elżbietę II. Na pamiątkę tej wycieczki każde dziecko mogło wybrać zdjęcie zwierzątka, zrobić własną plakietkę i tak pożegnaliśmy się z Amazonią. Po krótkiej przerwie na posiłek udaliśmy się na salę zabaw, na której uczniowie z uśmiechem pokonywali przeszkody, wspinali się na kilku poziomowe konstrukcje i skakali na trampolinach. Kiedy nadszedł już koniec zabawy na twarzach kilku uczniów pojawiły się łzy, ponieważ mieli ochotę jeszcze zostać. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że na pewno tam wrócą…
Anna Wąsik
Magdalena Pietraszewska
zapraszmy do galerii

3 Maja/ Dzień Mamy i Taty

18 maja 2019 roku w auli naszej szkoły odbyła się akademia poświęcona Konstytucji 3 Maja oraz obchodom święta Mamy i Taty.
Uczniowie grupy III oraz V, pod opieką pani Anny Surdackiej oraz Barbary Sandomirskiej, przygotowali przedstawienie przybliżające nam znaczenie oraz okoliczności uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Na scenie mogliśmy zobaczyć wielką flagę stworzoną z dwóch plakatów, na których znalazły się słowa o wolności i narodzie. Pięknie brzmiały również pieśni patriotyczne.

Uczniowie z grupy Pani Alicji Bizior przygotowali dla Rodziców serdeczne życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty i spektakularny pokaz taneczny. Nasi młodzi uczniowie zatańczyli tango. Z dbałością o szczegóły wykonywali wszystkie elementy i pozy. Oczywiście uraczyli Nas również pięknymi piosenkami.

Przez całą akademię towarzyszył Nam akompaniament Pana Piotra, za co ogromnie dziękujemy.

Na zakończenie apelu uczniowie wręczyli Rodzicom kwiaty i laurki wyrażając w ten sposób wdzięczność za ich trud i poświęcenie. Akademia podobała się licznie przybyłym gościom, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie.

Podczas apelu wręczone zostały również nagrody dla zwycięzców tegorocznego Dyktanda Pióro Prezesa Szkoły dla starszych uczniów oraz Kredki Prezesa Szkoły dla najmłodszych.
W swoich kategoriach wiekowych Pióra oraz Kredki Prezesa Szkoły zdobyli:

Przedszkole: Adam Zagroba
5-7 lat: Kinga Tobola
8-10 lat: Julia Wąsik
11-13 lat: Oliwia Tomasik

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Anna Surdacka.
zapraszamy do galerii 
« Wcześniejsze aktualności