Wydarzenia 2015/2016

Uczeń Zimy

Tytuł „Uczeń Zimy” w grupie V został przyznany Martynie Ozimek za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz godne reprezentowanie szkoły w konkursach międzyszkolnych. Gratulujemy!
Marzena Łyczko-Łuczak


****************************************************************************************

Dzień otwarty

W dniu 4 czerwca 2016, Szkoła Języka i Kultury Polskiej w Motherwell obchodziła dzień sportu. Uczniowie naszej szkoły brali udział w grach i zabawach sportowych. Pogoda dopisała, więc wszyscy bawili się świetnie. Gry drużynowe oraz indywidualne, pozwoliły zdobyć wiedze na temat rywalizacji oraz zasad gry fair play. Podczas sportowych rywalizacji dużą popularnością cieszyło się koło Hula Hoop – było kręcone i przeskakiwane, a piłki były kozłowane, rzucane i podawane. Oczywiście nie zabrakło woreczków z piaskiem. Starsi uczniowie naszej szkoły zaangażowani byli w gry sportowo-umysłowe typu puzzle i zagadki o sporcie i grę w Scribę. Taki dzień był wspaniała okazja do edukacji poprzez zabawę.

Podczas dnia sportu w szkole, zorganizowany został również dzień otwarty dla dzieci i rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich pociech do grona naszych uczniów. Zainteresowanie było duże, więc zapewne w nowym roku szkolnym poznamy wielu nowych kolegów i koleżanek.

Anna Cunningham- Piotrowski
zapraszamy do galerii

Dzień dziecka 2016

Dnia 28 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do Rainforest Adventure, które mieści się w Motherwell.
W wycieczce wzięli udział wychowankowie grupy przedszkolnej pod opieką nauczycieli: p.Joanny Zelewskiej oraz p.Barbary Kokoszko.
Wszyscy byli gotowi o godzinie 10.15 przed głównym wejściem do Rainforest. Celem wycieczki było doskonalenie i rozwijanie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci.
O godzinie 10.20 udaliśmy się do upragnionej sali zabaw. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przy wejściu przywitała naszą grupę i poinformowala nas o zasadach, jakie panują podczas pobytu, oraz każdemu z osobna przybiła pieczątkę. Dzieci po ściągnięciu butów, ruszyły biegiem do zabawy. Niezwykła frajdą dla dzieci okazał się ogromna konstrukcja linowa nad ziemią – ruchomy pomost zabezpieczony siatką, falowana zjeżdżalnia, labirynty, przejścia, a także baseny z piłeczkami. Nie brakowało odważnych, którzy pokonywali cała trasę kilkakrotnie. Dzieci z wielką chęcią znajdowały sobie również inne atrakcje korzystając z armatek na piłeczki, koników, maczug oraz automatów. Każdy, kto poczuł zmęczenie mógł przyjść, napić się, odpocząć, nabrać sił przy zarezerwowanych dla naszej grupy stolikach.W czasie dwugodzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, dzieci spaliły mnóstwo kalorii. Aby nabrać nowych sił postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami zamówionymi w bufecie.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania z bajkowym miejscem. Pełni wrażeń ustawiliśmy się w pary i ruszyliśmy do wyjścia, gdzie czekali już na nas rodzice. Na buziach dzieci nie było widać zmęczenia, uśmiechy zapewne towarzyszyły dzieciom przez następne dni.


Joanna Zelewska

zapraszamy do galerii 
-----------------------------------------------------------------------------------
Uczniowie gr O, I i II razem z opiekunami wyjechali spod szkoły na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. Podróż rozpoczęliśmy o godz. 10, pochmurne niebo nad Motherwell nie wróżyło nic dobrego, ale pogoda w Szkocji jest zmienna i w Ayrshire przywitało na piękne słońce. Celem naszej wycieczki była farma Heads of Ayr Farm Park. Po szybkim posiłku wyruszyliśmy na szlak pełen emocji, gdzie czekało nas wiele atrakcji. Na początku przywitały nas małe małpki i kolorowe papużki. Następnie był indyk, kogut, kura, kozy, sarny, jelenie, kangury, lamy, wielbłądy, osły, kucyki, surokatki i wiele wiele innych. Na farnie można zobaczyć dużo różnych gatunków zwierząt, a wszystkie bardzo życzliwie nastawione do zwiedzających. Kolejną atrakcją była plażowa trampolina i statek piracki, który osiadł na piaszczystej plaży. Czas szybko mijał a tu tyle atrakcji. Na koniec, odwiedziliśmy sklep z pamiątkami, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Wszystko, co dobre kończy sie i my też musieliśmy wracać. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły gdzie czekali na nas rodzice.

Tegoroczna wycieczka była ogromnym sukcesem, dniem pełnym pozytywnych wrażeń i emocji, a załączona galeria jest tego najlepszym dowodem.

Alicja Bizior

zapraszamy do galerii
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Science Centre Glasgow
Dnia 28 maja 2016 uczniowie naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w wycieczkach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Grupa wiekowa 8-14 udała się do Science Centre w Glasgow. Po przybyciu na miejsce, pierwszą atrakcją było planetarium, w którym wszyscy z zachwytem obejrzeli film pt. “Powrót na księżyc ". Następnym punktem naszego programu było zwiedzanie wszystkich ekspozycji, które znajdują się na poszczególnych piętrach, poczynając od budowy ludzkiego ciała, kończąc na grawitacji. Uczniowie byli bardzo zachwyceni cala wystawa ale największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja związana z kryminalistyka i pobieraniem odcisków palców. Chętnych nie było końca Na zakończenie, wszyscy uczniowie udali się do sklepiku, aby zakupić małe drobiazgi upamiętniające pobyt w tym pięknym miejscu, jakim jest Science Centre. Serdecznie dziękujemy szkole za możliwość wyjazdu i z niecierpliwością czekamy na następne wycieczki.

Donata Majchrzak
zapraszamy do galerii

3 Maj i Dzień Mam

Uśmiech, oczy, złote włosy...
Mamę łatwo narysować!
Żeby jej nie było smutno,
muszę mamie kogoś dodać!

Mama z lodami, mama z kanapą,
lecz najpiękniejsza jest mama z tatą!

21 maja 2016 roku odbyła się w auli naszej szkoły akademia poświęcona wydarzeniom 3 maja 1791 roku oraz obchodom święta Mamy i Taty.

Uczniowie najstarszej grupy, pod opieką pani Anny Cunningham-Piotrowskiej, przygotowali prezentację przybliżającą nam okoliczności uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Dzieci z grupy przedszkolnej i grupy 3 wraz z paniami Joanną Zelewską i Donatą Majchrzak przygotowały „Bajkowe przedstawienie” z okazji Dnia Mamy i Taty.

Uczniowie z kółka muzycznego zatańczyli „Krakowiaka” oraz przedstawili kilka zabaw ludowych. Pięknie brzmiały w ich wykonaniu pieśni patriotyczne oraz piosenki dla Mamy i Taty. Dziękujemy pani Alicji Bizior i panu Fryderykowi Karaudzie za pomoc w przygotowaniu dzieci.

Na zakończenie apelu uczniowie wręczyli Rodzicom kwiaty i laurki wyrażając w ten sposób wdzięczność za ich trud i poświęcenie. Akademia podobała się licznie przybyłym gościom, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie.

Podczas apelu wręczone zostały również nagrody dla zwycięzców tegorocznego Dyktanda Pióro Prezesa Szkoły w swoich kategoriach wiekowych zdobyli Dominik Mrowiec, Weronika Kahl i Julia Szajek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Gawłowicz-Rachwał
zapraszamy do galerii

« Wcześniejsze aktualności