Wydarzenia 2014/2015

Gr.0

W marcu uczniowie grupy "0" wraz z pomocą Pani Ani przygotowali przepiękne i oryginalne laurki z okazji Dnia Kobiet. Dzieci miały bardzo dużo frajdy i podobało im się, że mogli samodzielnie wykonać bukiety dla swoich Mam. Wszyscy wyszli uśmiechnięci i z kwiatkami w ręku. Mamy nadzieję, że na twarzach Mam również pojawił się uśmiech;)

Anna Surdacka

************************************************************************************************

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

13 czerwca 2015 w kościele św. Patryka w Wishaw odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego
Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Motherwell.

Uroczystość rozpoczęła się Msza Święta celebrowana przez Ks. Krzysztofa Garwolińskiego. Msza Święta była podziękowaniem za wspaniały rok szkolny oraz możliwość kontynuowania pracy i nauki w naszej placówce. Po Mszy Świętej odbyło się uroczyste zakończenie roku i wręczenie świadectw, nagród i dyplomów.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim przemówieniem Pani Prezes naszej szkoły, Katarzyny Meinicke, która podkreśliła konieczność doceniania osiągnięć naszych dzieci i wręczyła nagrody uczniom, którzy otrzymali tytuł ‘’Ucznia Roku’’. Przy wyborze ‘’Ucznia Roku’’, wychowawcy brali pod uwagę osiągnięcia naukowe uczniów, zachowanie, wysoki pozom kultury osobistej, frekwencję, koleżeństwo, pracowitość, a także ogólny postęp w rozwoju tak edukacyjnym jak i emocjonalnym. Otrzymanie dyplomu ‘’Ucznia Roku’’ jest nie lada osiągnięciem i wszyscy wyróżnieni tym tytułem byli bardzo dumni.

Tytuł ‘’Ucznia Roku’’ otrzymali:

Grupa przedszkolna: Victoria Biernacka
Grupa 0: Julia Plęs
Grupa I: Kaja Kusztelak
Grupa II: Roksana Malucha
Grupa III: Martyna Ozimek
Grupa IV: Michał Grubiński
Grupa V: Przemysław Żychski

Po wręczeniu powyższych nagród i dyplomów, Pani Prezes i Pani Dyrektor podziękowały wszystkim nauczycielom, wolontariuszom, Ks. Krzysztofowi, członkom Zarządu Szkoły oraz Radzie Rodziców. Specjalne podziękowanie za długoletnia prace nauczycielska otrzymała Pani Iwona Pawlik, która po wakacjach letnich będzie przebywała na urlopie macierzyńskim. Życzymy Pani Iwonie wszystkiego najlepszego.

Po oficjalnych podziękowaniach, obejrzeliśmy występy taneczne kółka taneczno-muzycznego. Dzieci pod opieka Pani Alicji Bizior pięknie zatańczyły tańce ludowe przy akompaniamencie akordeonowym Pana Fryderyka Karaudy. Zespół zostały nagrodzony ogromnymi brawami, a tancerze byli bardzo zadowoleni ze swojego występu.

Po krótkim występie artystycznym przyszedł czas na wręczenie świadectw szkolnych oraz nagród za cały rok wytężonej pracy.

Mimo pochmurnego dnia, uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników naszej uroczystości, wszyscy byli bardzo zadowoleni z zakończonego roku i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie wakacji.

Wszystkim uczniom ich rodzinom, nauczycielom, wolontariuszom oraz współpracownikom Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell życzymy wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w sierpniu.

Anna Cunningham

3 Maja i Dzień Mamy

"Po co jest mama" –

Po to jest Mama, aby mnie wzięła na kolana.
By pogładziła po głowie, podarowała opowieść.
By zawsze przy mnie była: pomogła, pocieszyła.
A ja rosnę przy Mamie wczoraj, dzisiaj i jutro .
Aby jej nigdy w życiu nie było pusto i smutno…

Dnia 30 maja 2015 w Szkole Języka Polskiego i Kultury w Motherwell odbyła się akademia szkolna z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą w przepięknym stylu przedstawili nam uczniowie grupy 4, wychowankowie P. Marzeny Łyczko –Łuczak. Mieliśmy także przyjemność wysłuchania pięknych wierszy i piosenek przy akompaniamencie P. Fryderyka Karaudy w wykonaniu dzieci z grupy przedszkolnej oraz zerowej pod przewodnictwem Pań: Anny Surdackiej i Joanny Gawłowicz -Rachwał, które w tak miły sposób uczciły Dzień Mamy i Taty. Na zakończenie cudownych i wzruszających chwil uczniowie każdej grupy wręczyli swoim rodzicom kolorowe laurki oraz piękne kwiaty. Oczywiście rodzice nas nie zawiedli i sala była pełna gości, za co w imieniu zarządu szkoły, dyrekcji, nauczycieli oraz dzieci serdecznie dziękujemy!!!

Donata Majchrzak

Dzień otwarty – zapisy do szkoły

W sobotę, 6 czerwca 2015 roku w godz.12:30 - 13:30 organizujemy w Naszej Szkole Dzień Otwartych Drzwi dla wszystkich zainteresowanych edukacją w
Szkole Języka Polskiego i Kultury w Motherwell.

Dzieci będą mogły brać udział w grach i zabawach edukacyjnych a Państwo otrzymają wszystkie potrzebne informacje na temat naszej szkoły.
Będzie również możliwość zapisu dzieci na nowy rok szkolny 2015/2016.