Wydarzenia 2013-2014

Wakacje!!!!!!!!

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

Dnia 14 czerwca 2014 r. w kościele Św. Patryka  w Wishaw odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej mszy św., którą poprowadził ksiądz Marek Rudź.

W czasie mszy dzieci dziękowały wszystkim, którzy przyczynili się do ich edukacji, a więc Pani Dyrektor, Pani Prezes, nauczycielom, wolontariuszom, księdzu, rodzicom. Po mszy Pani Prezes i Pani Dyrektor podsumowały cały rok szkolny, oraz podziękowała za współpracę Zarządowi Szkoły, księdzu, nauczycielom, wolontariuszom, Radzie Rodziców oraz uczniom. W dalszej kolejności wszyscy nasi uczniowie otrzymali świadectwa szkolne, dyplomy oraz upominki książkowe. Wyróżnieni zostali również najlepsi uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Następnie podziękowano i wręczono dyplomy uczniom biorącym udział w kółku muzycznym i kółku dziennikarskim.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość zakończenia roku szkolnego, życząc jednocześnie radosnych, słonecznych i udanych wakacji.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
Marzena Łyczko-Łuczak

GCSE

Po roku wytężonej pracy, przygotowań i prób prezentacji ustnej, rozmów na ciekawe i mniej ciekawe tematy, ćwiczeń w planowaniu i pisaniu wypracowań oraz dużej ilości prac domowych, przyszedł czas na egzaminy GCSE.

W Maju oraz Czerwcu 2014 roku, uczniowie z grupy GCSE wybrali się do Edynburga na egzaminy składowe GCSE. Egzaminy były wielkim przeżyciem dla wszystkich uczniów ponieważ po raz pierwszy stawali w szranki z powaznym egzaminem przeprowadzanym przez zupełnie obcych egzaminatorów w obcym miejscu. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tremą oraz stresem zwiazanym z rozmową i nagrywaniem przez komisję egzaminacyjną oraz z pisaniem trudnego egzaminu.

Wrażenia po egzaminach były różne, zdania podzielone, niektórzy myślą, że egzamin był łatwy i poradzili sobie świetnie, niektórzy nie są aż tak optymistycznie nastawieni do swojego przyszłego wyniku. Jakie będą wyniki pokaże czas, na razie wszyscy jesteśmy zadowolenie, że cały rok ciężkiej pracy, wypracowań i ćwiczeń już za nami.

Dobrze też mieć za sobą takie doświadczenie, ponieważ teraz już wiemy, że nawet potencjalnie przerażający egzamin nie jest aż tek straszny gdy jesteśmy dobrze przygotowani.
Z wielką radością zaczynamy wakacje i niecierpliwie czekamy na wyniki, które dostaniemy w połowie sierpnia.

Naszym uczniom z grupy GCSE gratulujemy ciężkiej pracy, odwagi i spokoju w trakcie egzaminów i życzymy powidzenia w dalszej nauce w szkockich szkołach.
Anna Cunningham

Dzień Otwarty w naszej Szkole

W dniu 7 czerwca 2014, Szkoła Języka Polskiego i Kultury w Motherwell zorganizowała Dzień Otwarty oraz Dzień Gier i Zabaw Edukacyjnych.

W trakcie Dnia Otwartego, zarząd oraz dyrekcja szkoły przywitały rodziców, którzy przybyli do szkoły zainteresowani zapisaniem swoich dzieci na zajęcia od nowego roku szkolnego. Rodzice byli pod wrażeniem organizacji naszej szkoły, a dzieci świetnie bawiły się w swoich grupach wiekowych zarówno w klasach, jak i na świeżym powietrzu.

W trakcie Dnia Gier i Zabaw, dzieci i młodzież szkolna brały udział w grach i zabawach w klasach oraz na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała i dlatego zabawy na świeżym powietrzu cieszyły się dużą popularnością. Dzieci bawiły się w podchody, grały w piłkę, skakały w klasy, skakały na skakance, grały w gumę, piłkę nożną, siatkę oraz koszykówkę toczyły opony na wyścigi oraz bawily się różnymi piłkami. Dużą popularnością cieszył sie tez drewniany ‘trzepak’, po którym dzieci gęsiego chodziły po torze przeszkód – wspinały się na różnej wysokości schodki, utrzymywały równowagę na wąskiejh desce i na chybotliwej linie. Pogoda dopisała i dzieci świetnie bawiły się na powietrzu, niestety po południu zaczął padać dzeszcz, który zmusił wszystkich do powrotu do sal i kontynuacji zabawy w budynku szkoły.

W klasach, dzieci grały w gry planszowe (Turniej Wiedzy o Polsce, Zagadki Smoka Obiboka, Rummikub, Chińczyk, Statki i inne), projektowały i wykonywały Order Uśmiechu, bawiły się w budowanie zamku, oraz grały w gry literowe.
Anna Cunningham

Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014 odbędzie się 14 czerwca o godzinie 11.00 w Kościele
św. Patryka w Wishaw, 71 Shieldmuir Street, ML2 7TH (Dojazd do parkingu od Etna Street.)

Porządek spotkania:
11:00 – Msza Święta