Archiwum aktualności roku szkolnego 2012/2013

ZAKOŃCZENIE ROKU 2015/2016

Za dni kilka – o tej porze będę witać polskie morze.
Bo najbardziej mi się marzy żeby bawić się na plaży.
A ja chciałbym dotknąć chmury i dlatego jadę w góry.
Razem z mamą, razem z tatą w górach lubię spędzać lato.
Ja na morze nie mam czasu. Wolę jechać het- do lasu.
I tam z dziadkiem zbierać grzyby albo w rzece łowić ryby.
Dla mnie to najlepsza pora żeby wskoczyć do jeziora.
Nie chcę w upał chodzić w góry. Wolę jechać na Mazury.
Morze, góry, las i rzeka; Wszystko to już na nas czeka.
Bo zaczęło się już lato Jedźmy mamo, jedźmy tato

11 czerwca 2016 w kościele św. Patryka w Wishaw odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 Uroczystość rozpoczęła krótka msza święta, którą celebrował Ks. Krzysztof. Msza święta była podziękowaniem za cały miniony rok szkolny. Po mszy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani Dyrektor rozpoczęła je od podziękowań dla Pani Prezes, członków Zarządu Szkoły, Rady Rodziców, wolontariuszy, Ks. Krzysztofa, oraz nauczycieli. Pani Prezes w imieniu wszystkich wręczyła pani Dyrektor symboliczny bukiet kwiatów za jej trud i zaangażowanie we wspaniały rozwój naszej szkoły oraz jej nienaganne funkcjonowanie.

Po oficjalnych podziękowaniach nastąpił czas na wręczenie nagród, dyplomów i świadectw naszym uczniom za cały rok ciężkiej pracy. Uwieńczeniem tego było wręczenie przez Panią Dyrektor dyplomów "Ucznia Roku". Jeden uczeń z każdej klasy otrzymał takie wyróżnienie oraz upominek w postaci książki. Drugą nagrodą i dyplomem zostali obdarowani uczniowie, którzy brali udział wcałorocznym konkursie bibliotecznym. Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy mieli 100% frekwencję.

Po wszystkich wyróżnieniach przyszedł czas na wręczenie świadectw szkolnych oraz nagród wszystkim uczniom za cały rok wytężonej pracy. Na koniec wręczono dyplomy i książki uczniom biorącym udział w kółku muzyczno-tanecznym, którzy prezentowali swoje umiejętności podczas szkolnych akademii.

W tym dniu pożegnaliśmy kończących naukę uczniów grupy VI, których czeka jeszcze ostatni egzamin GCSE w Edynburgu. Trzymamy kciuki za naszych absolwentów i życzymy odwagi i spokoju w trakcie egzaminów oraz powodzenia w dalszej nauce w szkockich szkołach.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczyste zakończenie roku szkolnego, życząc jednocześnie wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Kamila Kawa
zapraszamy do galerii

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013

    Dnia 15 czerwca 2013 r. w kościele St. Luke’s w Motherwell odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej Mszy Św., którą poprowadził ksiądz Krzysztof Garwoliński.
W czasie mszy dzieci dziękowały wszystkim, którzy  przyczynili się do ich edukacji, a więc Pani Dyrektor, Pani Prezes, nauczycielom, wolontariuszom, księdzu, rodzicom. Po mszy Pani Dyrektor podsumowała cały rok szkolny, poinformowała o zmianie adresu szkoły oraz podziękowała za współpracę Zarządowi Szkoły, księdzu, nauczycielom, wolontariuszom, Radzie Rodziców oraz uczniom. W dalszej kolejności wszyscy nasi uczniowie otrzymali świadectwa szkolne, dyplomy oraz drobne upominki książkowe. Wyróżnieni zostali również najlepsi uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Następnie podziękowano i wręczono dyplomy uczniom biorącym udział w kółku teatralnym i kółku dziennikarskim.
   Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość zakończenia roku szkolnego, życząc jednocześnie radosnych, słonecznych i udanych wakacji.
Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.Marzena Łyczko-Łuczak
zapraszmy do galerii

Olimpiada sportowa i Dzień Otwarty w Szkole Języka Polskiego i Kultury.

8 czerwca w naszej szkole odbyły się: olimpiada szkolna i dzień otwarty. Była to okazja dla rodziców, którzy jeszcze naszej szkoły nie znają, aby zapoznać się z programem nauczania realizowanym w naszej placówce oraz wykorzystywanymi podręcznikami i metodami nauczania. Do wglądu przygotowane były kroniki klasowe, prezentujące zajęcia lekcyjne i wydarzenia kulturalne, które odbyły się w naszej szkole w kończącym się już roku szkolnym. Dzień Otwartych Drzwi był świetną okazją, aby zgłosić do naszej placówki kolejnych uczniów.
Gdy rodzice zapoznawali się z naszą szkołą dzieci w uczestniczyły w zawodach sportowych.
N
asi nauczyciele przygotowali wiele konkurencji takich jak:
 - skakanie na jednej nodze
- rzut do celu
- slalom
- rzut kulą
i wiele innych.
Wszyscy mielismy wiele radości i cieszyliśmy się z pieknej pogody jaka nam towarzyszyła. Przychodziły nam nieuchronnie myśli o zbiżających sie wakacjach.
Wszystkim uczestniczącym:rodzicom i dzieciom serdecznie dziekujemy za udany i dzień i zapraszamy we wrześniu.

Magdalena Róż
zapraszmy do galerii

GCSE


Po całorocznym trudzie przygotowań do egzaminu, grupa GCSE w końcu wybrała sie na egzaminy do Edynburga.

Pierwszy egzamin odbył się 7 maja. Pełni niepokoju pojechaliśmy pociągiem do Edynburga i – przy pomocy nawigacji satelitarnej Pani Ani dotarlismy do centrum egzaminacyjnego po obejsciu połowy miasta. Zmachani ale zadowoleni odbyliśmy egzamin bez żadnych niespodzianek, bo przecież pytania były takie, jakie zadawała przez cały rok Pani Ania.

Druga część egzaminu odbyła się 14 czerwca, pojechaliśmy radośnie do Edynburga, bo tym razem wiedzieliśmy już gdzie mamy iść i nie daliśmy się oprowadzać po mieście – przecież to wyjazd na egzamin a nie na zwiedzanie Edynburga. Nawet mimo tego, że Pani Ania przestraszyła nam się schodów, dotarlismy do centrum egzaminacyjnego na czas i zasiedliśmy do pisania. Nie obyło się jednak bez niespodzianek, ponieważ nasza płyta z nagraniem zacięła się dwa razy, co nas setnie ubawiło. Pan egzaminator użył nowej płyty i zakończyliśmy egzamin prawie o czasie.

17 czerwca wybralismy się na ostatnie egzaminy – niestety Pani Ania dalej bała się schodów i znowu musieliśmy wybrać się drogą z lekka okrężną. Dotarliśmy jednak na czas – a nawet trochę przed czasem. Oczywiście musieliśmy chwilę poczekać, ponieważ centrum zaczyna egzaminy równo o czasie a nie 10 minut wcześniej, na co trochę liczyliśmy w związku z rozkładem jazdy pociągów. Po zakończonym egzaminie poszliśmy żwawym krokiem na dworzec i postanowiliśmy poczekać na późniejszy pociąg – taki bez przesiadek. Do Motherwell dotarliśmy wykończeni, ale bardzo zadowoleni z faktu, że egzaminy już się skończyły.

Mimo tego, że przygotowywalismy się cały rok i że Pani Ania nie szczędziła nam uwag oraz ciężkiej pracy, był to dla nas duży stres, ponieważ ten egzamin to dla większości z nas pierwszy poważny egzamin w brytyjskim systemie edukacji.

Teraz wszyscy trzymamy kciuki za pomyślne wyniki egzaminu i obiecujemy, że będziemy się świetnie bawić w wakacje, zanim zaczniemy przygotowywac się do następnej tury egzaminów, ktore czekają na nas w naszych szkołach średnich już za rok.

Anna Canningham

Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców
 na Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2012/2013,
które odbędzie się dnia 15 czerwca 2013 roku o godzinie 10:30
w kościele St. Luke’s w Motherwell
(adres: Davaar Drive, ML1 3TW  Motherwell)
Program uroczystości:
1.Msza Św., którą poprowadzi ksiądz Krzysztof Garwoliński
2.Wręczenie świadectw szkolnych

« Wcześniejsze aktualności