Ogłoszenia 2019-2020

Zaproszenie!!!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell na Jarmark Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców, Zarząd, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz uczniów szkoły

Jarmark odbędzie się 30 listopada 2019 w auli Szkoły Św. Bernadety przy ulicy Vickers Street w godzinach 13:30-14:30. Jarmark będzie doskonałą okazją do wzięcia udziału w:

- w fantastycznej loterii fantowej,
- zakupu ciekawych zabawek i książek,
- zakupu ciast,
- zakupu pięknych ozdób świątecznych wykonanych przez Uczniów i Rodziców naszej szkoły.

Zapraszamy wszystkich, którzy szukają ciekawych pomysłów na prezenty świąteczne lub chcieliby znaleźć troszkę szczęścia w bogatej loterii fantowej.
Do zobaczenia!!!

gr.VI

Pani Ania odwiedziła dziś naszą grupę. Mogliśmy zgłębić naszą wiedzę na temat Polski i jesieni.
Quiz dostarczył wielu emocji, a uczniowie byli bardzo zaangażowani.

gr.I

Dzisiaj mieliśmy zajęcia z Panią Anią, na których poznawaliśmy literkę C. Pomógł Nam w tym magiczny worek, w którym znaleźliśmy mnóstwo rzeczy. Potem staraliśmy jak najdokładniej odtworzyć wielkie i małe
C przy użyciu plasteliny.

Apel - 11 listopad / Dzień Nuczyciela / Paspwanie na ucznia

19 listopada 2019 roku w Polskiej Szkole Języka Polskiego i Kultury w Motherwell odbyła się uroczysta akademia z okazji trzech ważnych wydarzeń: 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Dnia Nauczyciela oraz pasowanie na ucznia naszej szkoły.

W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice i przyjaciele szkoły.

11 Listopada to symbol miłości do ojczyzny,walki o wolność, symbol wiary i  symbol zwycięstwa. Czym jest wolność,wie ten, kto ją stracił. Ten, kto przeżył niewolę i śmierć widział braci. Wolność - zwykle krzyżami się mierzy. Bohater narodowy polski walczył o wolność naszą i waszą, moją i twoją.

11 listopada 2019 - 101 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość poświęcona ojczyźnie i wolności. Wszyscy zebrani uroczyście odśpiewali hymn państwowy, z zachowaniem powagi i spokoju. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów grupy IV pod kierunkiem wychowawcy Łukasza Kusiakiewicza.

Dramatyzowany program obejmował treści historyczne oraz pieśni patriotyczne. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej ojczyzny na przełomie 124 lat.

W październiku 1918 r. rozpoczął się proces wyzwalania ziem ojczystych spod obcej przemocy. Powstało kilka ośrodków władzy. Potrzebny był człowiek, który potrafiłby je zjednoczyć i stworzyć jeden, centralny rząd.
Taką postacią okazał się JÓZEF PIŁSUDSKI.

15 sierpnia 1920 r. Wojsko Polskie pod dowództwem Józefa Piłsudskiego pokonało Armię Czerwoną. Tę bitwę nazwano „Cudem nad Wisłą".
Przeszła ona do historii jako „osiemnasta największa bitwa w dziejach świata", ponieważ uchroniła Polskę i Europę Zachodnią przed rozszerzeniem się rewolucji bolszewickiej.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela świętowany jest w Polsce 14 października.

Ma on upamiętniać rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej założonej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 rok. Wszyscy polscy nauczyciele obchodzą swoje święto od kwietnia 1972 roku, a od 1982 obchodzone jest pod nazwą Dnia Edukacji Narodowej. Wprowadzony przepis uznaje to święto jako dzień wszystkich pracowników oświaty.

W naszej szkole program artystyczny przygotowała gr. III i gr.IV pod opieką pani Donaty Majchrzak  i pani Anny Kujawy, a oprawę muzyczną zaprezentowała Pani Dorota Dyczko. Przedstawienie zostało przygotowane, bardzo starannie i nawet dowcipnie, ponieważ nie zabrakło zabawnych tekstów, piosenek oraz życzeń . Była to swoista laurka dla wszystkich tych, którzy pomagają w edukacji naszych podopiecznych w Polskiej Szkole Języka Polskiego i Kultury w Motherwell.

Pani Dyrektor wraz z p. Prezes złożyły życzenia wszystkim  nauczycielom i asystentom.

W tym dniu wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły składamy serdeczne życzenia dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych, oraz zadowolenia z uczniów!

Pasowanie na ucznia

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak również rodziców.

Uczniowie gr.0 wspierani przez wychowawczynię p. Alicje Bizior zaprezentowali radosny, pełen entuzjazmu program artystyczny wypełniony wierszykami i dziecięcymi piosenkami.  Był to pierwszy poważny egzamin - występ na scenie, pełen emocji i odwagi, zdany na 5.

Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze Pani Dyrektor Agata Lis, każdego pierwszaka pasowała symbolicznym ołówkiem gratulując zastania uczniem, wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Naszym najmłodszym uczniom GRATULUJEMY oraz życzymy samych sukcesów
i radości ze zdobywanej wiedzy!

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tych uroczystości.

Magdalena Pietraszewska
zapraszmy do galerii

gr.VI

Oś czasu, korzystanie ze słownika ortograficznego oraz ortograficzne bingo na zajęciach w grupie VI.

« Wcześniejsze aktualności Późniejsze aktualności »