Ogłoszenia 2018/2019

Przyjdź i poznaj nas lepiej!!!

W sobotę 1 czerwca 2019 r. w godz. 12:30 - 13:30
w Szkole Języka Polskiego i Kultury w Motherwell
odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi,
na który zapraszamy wszystkich
zainteresowanych edukacją dzieci i młodzieży w naszej szkole.
Dla dzieci przewidziane są gry i zabawy edukacyjne,
a Państwo otrzymacie niezbędne informacje na temat szkoły.
Będzie istniała również możliwość
zapisu dzieci do naszej szkoły na nowy rok szkolny 2019/2020

 

Dzień Dziecka 2019

25 maja 2019 roku, z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, uczniowie z grup „I” i „II” byli na wycieczce szkolnej w Deep Sea World w Edynburgu.
Dzieci wzięły udział w pokazie węża, w którym miały okazję dotknąć jego skóry oraz zapoznały się z faktami dotyczącymi tych fascynujących gadow. Uczniowie obserwowali karmienie fok, a także mogli zadawać pytania ich opiekunowi. Kolejną atrakcją było najdłuższe w Europie podwodne safari, które dostarczyło naszym podopiecznym niezwykłych wrażeń.
Podczas wycieczki uczniowie obejrzeli wiele interesujących gatunków zwierząt m.in. rekiny, rozgwiazdy, koniki morskie, foki i egzotyczne żaby, a przy tym zdobywali wiedzę na temat ich zycia i odzywiania.
Ostatnim pnktem wycieczki byla wizyta w sklepie z pamiątkami i tak pełni wrazen
wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami wrócili do domu.
Anna Kujawa
zapraszmy do galerii-------------------------------------------------
W sobotę 25 maja br. grupy III i IV naszej Szkoły odbyły wycieczkę do Largs, gdzie odwiedziły muzeum Wikingów „Vikingar”.
Podczas podróży po statku Wikingów uczniowie nasi dowiedzieli się jak wyglądał zwykły dzień szkockich Wikingów, czym się żywili, jak się ubierali i jakiej używali broni. Pomimo, ze pogoda nam nie dopisała wszyscy bawili się doskonale.
Magdalena Barcerowska
zapraszmy do galerii 

 

----------------------------------------------------
Jak nakazuje coroczna tradycja, uczniowie Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell, w ostatnią sobotę, pojechali na wycieczki z okazji Dnia Dziecka. Grupy V i VI ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły w tym roku Dynamic Earth w Edynburgu.
Wyjechaliśmy na wycieczkę punktualnie i szybko dotarliśmy na miejsce. Nie obyło się bez niespodzianek, ponieważ w Edynburgu odbywał się doroczny maraton. Całe miasto było oblężone przez drużyny biegaczy maratońskich z całego świata.
Po dotarciu na miejsce zeszliśmy do podziemia i rozpoczęliśmy wędrówkę po historii kuli ziemskiej. Było bardzo ciekawie I bardzo dużo dowiedzieliśmy się o historii naszej planety z interesujących ekspozycji I interaktywnych pokazów. Najbardziej utkwiła nam w pamięci wizyta wewnątrz wulkanu, gdzie przeżyliśmy nie tylko eksplozję gazu i dymu, ale też trzęsienie ziemi. Podziwialiśmy też niezbyt gorącą, ale widowiskową lawę.
Wycieczka była bardzo udana, jedynie ceny smacznie wyglądających hamburgerów bardzo nas rozczarowały.
Wróciliśmy do Motherwell na czas, wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni
Anna Cunningham-Piotrowski
zapraszmy do galerii 

----------------------------------------------------
Tegoroczna wycieczka uczniów z grupy przedszkolnej I grupy 0 odbyła się do Amazonii w Motherwell, a jej celem była edukacja dzieci w zakresie egzotycznych zwierząt i przyrody, a także spędzenie mile czasu z koleżankami i kolegami z polskiej szkoły. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawostek przyrodniczych i zobaczyć wiele gatunków zwierząt, które zazwyczaj zamieszkują cieplejsze kraje. Największe wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki wywarła możliwość poznania, dotknięcia lub wzięcia na ręce żółwia, węża, karalucha i tarantuli. Było to niesamowite przeżycie i okazja na przełamanie słabości. Następnie odwiedziliśmy pokój węża pytona Erica, który przez 25 lat służył w Królewskich Siłach Powietrznych, zdobył mnóstwo medali i poznał Królową Elżbietę II. Na pamiątkę tej wycieczki każde dziecko mogło wybrać zdjęcie zwierzątka, zrobić własną plakietkę i tak pożegnaliśmy się z Amazonią. Po krótkiej przerwie na posiłek udaliśmy się na salę zabaw, na której uczniowie z uśmiechem pokonywali przeszkody, wspinali się na kilku poziomowe konstrukcje i skakali na trampolinach. Kiedy nadszedł już koniec zabawy na twarzach kilku uczniów pojawiły się łzy, ponieważ mieli ochotę jeszcze zostać. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że na pewno tam wrócą…
Anna Wąsik
Magdalena Pietraszewska
zapraszmy do galerii

3 Maja/ Dzień Mamy i Taty

18 maja 2019 roku w auli naszej szkoły odbyła się akademia poświęcona Konstytucji 3 Maja oraz obchodom święta Mamy i Taty.
Uczniowie grupy III oraz V, pod opieką pani Anny Surdackiej oraz Barbary Sandomirskiej, przygotowali przedstawienie przybliżające nam znaczenie oraz okoliczności uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Na scenie mogliśmy zobaczyć wielką flagę stworzoną z dwóch plakatów, na których znalazły się słowa o wolności i narodzie. Pięknie brzmiały również pieśni patriotyczne.

Uczniowie z grupy Pani Alicji Bizior przygotowali dla Rodziców serdeczne życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty i spektakularny pokaz taneczny. Nasi młodzi uczniowie zatańczyli tango. Z dbałością o szczegóły wykonywali wszystkie elementy i pozy. Oczywiście uraczyli Nas również pięknymi piosenkami.

Przez całą akademię towarzyszył Nam akompaniament Pana Piotra, za co ogromnie dziękujemy.

Na zakończenie apelu uczniowie wręczyli Rodzicom kwiaty i laurki wyrażając w ten sposób wdzięczność za ich trud i poświęcenie. Akademia podobała się licznie przybyłym gościom, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie.

Podczas apelu wręczone zostały również nagrody dla zwycięzców tegorocznego Dyktanda Pióro Prezesa Szkoły dla starszych uczniów oraz Kredki Prezesa Szkoły dla najmłodszych.
W swoich kategoriach wiekowych Pióra oraz Kredki Prezesa Szkoły zdobyli:

Przedszkole: Adam Zagroba
5-7 lat: Kinga Tobola
8-10 lat: Julia Wąsik
11-13 lat: Oliwia Tomasik

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Anna Surdacka.
zapraszamy do galerii 
Zapraszamy!!!!!

Uczniowie Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell wraz z wychowawczyniami pragną zaprosić
wszystkich rodziców/opiekunów wraz z rodzeństwem
na wspólne świętowanie połączone z występami
artystycznymi dzieci z okazji
Dnia Mamy i Taty
oraz
uroczysty apel z okazji obchodów
Święta Konstytucji 3 Maja
w sobotę 18 maja 2018 na godz. 13:30

 

 

Uczniowie grupy IV podczas zajęć o tematyce patriotycznej.

« Wcześniejsze aktualności Późniejsze aktualności »