Wydarzenia 2019/2020

gr. II - Jesień

Na ostatnich zajęciach grupa II omawiała pierwsze oznaki jesieni oraz zmiany w przyrodzie podczas tej pory roku. Dzieci odbijały liście na papierze, przy okazji poznając ich funkcje, jakie pełnią dla drzew. Tworzenie obrazów przy pomocy liści oraz łączenie kolorów sprawiło im wiele radości. W galerii można podziwiać naszych artystów oraz ich niezwykłe dzieła.

Karolina Bojarska

Wolna Sobota - 28.09.2019

gr.VI

Mapy Polski na kalce - wykonane przez uczniów na lekcjach geografii, we współpracy z uczniami grupy III,
którzy przygotowali flagi państw sąsiadujących z Polską.

gr. przedszkolna

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Dnia 24 sierpnia 2019, już po raz 12, Szkoła Języka Polskiego i Kultury w Motherwell otworzyła swoje drzwi dla uczniów, rodziców, nauczycieli, asystentów i wolontariuszy. Uroczystemu rozpoczęciu roku towarzyszyła krótka msza święta celebrowana przez Ks. Krzysztofa Garwolińskiego i następnie uczniowie wraz z nauczycielami i asystentami przeszli do klas na krótkie zajęcia edukacyjne. Na sali gimnastycznej pozostali Rodzice, którzy uczestniczyli w walnym zebraniu rodziców oraz wyborach nowego Zarządu Szkoły. Podczas sprawnego liczenia głosów przez Komisje, Pani Dyrektor Agata Lis wraz z Panią Prezes Katarzyna Meinicke przestawiły sprawozdanie finansowe szkoły za rok 2018/2019 oraz wszystkie sprawy organizacyjne działalności szkoły.
W skład nowego Zarządu Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell weszli:
Pani Katarzyna Meinicke - Prezes Zarządu
Pani Urszula MIerzwinska - Sekretarz
Pan Jacek Michniewicz - Skarbnik
Życzymy wszystkim owocnej pracy i mamy nadzieję, że nowy rok szkolny 2019/2020
przyniesie nam same radosne chwile.

Anna Cunningham-Piotrowski

« Wcześniejsze aktualności Późniejsze aktualności »