Wydarzenia 2018/2019

gr.V

Na zajęciach 9 marca uczniowie grupy V zdobywali nowe umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Celem lekcji było uwrażliwienie uczniów w zakresie unikania ryzykownych zachowań zarówno
na terenie szkoły jak i poza nią. Uczniowie wykonali prace plastyczną, plakat
pt. „Moje bezpieczeństwo w szkole, w domu i miejscach publicznych.”

X Dyktando ,,Gżegżółka,,

W sobotę 9 marca 2019 roku, siedmioro uczniów Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell wzięło udział w X Polskim Dyktandzie dla Szkocji i Irlandii Północnej „Gżegżółka”. Tradycyjnie już główna nagroda to ''Złote Pióro'' Konsula RP.

Zbiórka na dworcu kolejowym w Motherwell o 7: 50 nie miała zbyt wielu fanów, ale wszyscy stawili się na czas i humory dopisywały mimo kiepskiej pogody. Bez przygód dojechaliśmy do Edynburga i szybko wsiedliśmy do taksówek, które dowiozły nas na miejsce konkursu. Już na miejscu, dowiedzieliśmy się, że w tegorocznym konkursie weźmie udział o wiele więcej uczestników, ponieważ uczniowie z Irlandii Północnej będą pisać dyktando w tym samym czasie. Emocje rosły, ponieważ wiedzieliśmy już, że nie będzie łatwo.

Gdy nadeszła kolej na ogłoszenie wyników, sala ponownie zapełniła się uczestnikami i kibicami. Nagrody zdobyli uczestnicy konkursu ze Szkocji i z Irlandii Północnej.

Nasza uczestniczka, Julia Frączek została Laureatka "Złotego Pióra" Konsula RP
                                            w grupie wiekowej 11-13lat.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom X Jubileuszowego Dyktanda ,,Gżegżółka,, !!!

gr.III

Grupa III jak zawsze zwarta i chętna do zabawy. Tym razem ćwiczyliśmy spostrzegawczość i utrwalaliśmy umiejętność czytania. Przy okazji zwracaliśmy uwagę na pisownię wyrazów z ó i u oraz ż i rz.

gr.III

W grupie III staramy się utrwalać zdobytą wiedzę różnymi sposobami. Tym razem użyliśmy tablicy interaktywnej, aby utrwalić zasady ortografii i rozwiązać krzyżówkę. Dzięki temu uczymy się przez zabawę
i lepiej zapamiętujemy. Pozdrawiamy - Grupa III.

gr. 0 i I

Konkurs plastyczny o pióro Pani Prezes Szkoły
Grupa 0 i I prace plastyczne do bajki "Królowa Śniegu"